Wakacyjne wycieczki na hiszpańską wyspę Teneryfa

Teneryfa wycieczkiHiszpańska wyspa Teneryfa przyciąga turystów egzotyką, ciepłym klimatem, dziką naturą i niezwykle barwną kulturą. Położona jest na Oceanie Atlantyckim i stanowi największą spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich. Jej górzysta powierzchnia, mnogość wąwozów i dolin oraz wulkaniczny krajobraz sprawiają, iż wczasy na Teneryfie mogą okazać się wspaniałą i niezapomnianą przygodą dla miłośników przyrody oraz osób szukających chwili relaksu i wytchnienia.

Amatorzy słonecznych kąpieli znajdą tutaj zarówno plaże kamieniste, jak i szerokie piaszczyste, o różnych kolorach. Teneryfa dzieli się na dwie strefy klimatyczne: północną (chłodniejszą) i południową (cieplejszą, z większą ilością roślinności i piaszczystych plaż). Spędzając wakacje na tej niezwykłej wyspie warto wybrać się na wyprawę do Parku Narodowego del Teide, na terenie którego znajduje się najwyższy w całej Hiszpanii szczyt Pico del Teide, położony na wysokości 3718 m n.p.m.

Dzika natura, skały przybierające rozmaite kształty, nietypowa egzotyczna roślinność, zapierają dech w piersiach. Warto zaznaczyć, iż teren całego parku został w 2007 r. wpisany na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miłośnicy przyrody powinni się również zastanowić nad podróżą do miejscowości Los Gigantes, gdzie znajdują się potężne, spadające pionowo do oceanu, skały masywu Teno. W pobliżu miasta zlokalizowane są dwie piaszczyste plaże: Playa de Santiago i Playa de la Arena.

Wycieczki na TeneryfęPoszukując poprzez biuro podróży niezapomnianej wycieczki na Teneryfę warto przyjrzeć się ofertom organizowanych, w trakcie wczasów, wyjazdów. Rodziny z dziećmi moc wrażeń znajdą w Puerta de la Cruz, gdzie zlokalizowany jest jeden z najwspanialszych parków wodnych „Loro Park”. Odbywają się tutaj pokazy tresury lwów morskich, delfinów i papug. Podziwiać też można wiele innych gatunków zwierząt jak np.: tygrysy, żółwie, aligatory czy rekiny. Miejscowość nie posiada zbyt wielu zabytków, jednak wartymi zwiedzenia są kościoły: Iglesia de San Francisco i Nuestra Señora de la Peta. Niezapomnianą przygodą dla najmłodszych turystów będzie także wyprawa do Jungle Park, gdzie spaceruje się po specjalnych ścieżkach, w tunelach, jaskiniach oraz na zawiszonym nad przepaścią zwodzonym moście, pod którym żerują niebezpieczne krokodyle.

Osoby pragnące pozwiedzać i poczuć smak hiszpańskiej kultury powinny zaopatrzyć się w dobry przewodnik po Teneryfie, gdzie znajdą wiele niezbędnych informacji o najciekawszych zakątkach wyspy. Jest ich naprawdę wiele, a do najciekawszych zalicza się przede wszystkim San Cristobal de la Laguna, założone przez hiszpańskiego arystokratę pochodzącego z Andaluzji. Dzięki swojej niezwykłej architekturze z początku XVII i XVII w. stare miasto San Cristobal de la Laguna uzyskało wpis na listę UNESCO. Interesującymi mijscowościami na Teneryfie są także: Garachico; stolica wyspy – Santa Cruz z budynkiem sali koncertowej, wybudowanej na wzór opery w Sydney i wpsaniałym Plaza de España; Candelaria oraz La Orotava.

Copyright © Teneryfa-wycieczki.pl 2017