Pogoda na Teneryfie – kiedy lecieć na wyspę?

rekreacjaMalowniczy krajobraz i bogata przyroda sprawiają, iż wśród turystów pragnących spędzić swój wymarzony urlop na Wyspach Kanaryjskich, duża część wybiera bajkową i pełną uroku Teneryfę. Wyspa charakteryzuje się występowaniem na jej obszarze dwóch stref klimatycznych: północnej i południowej, o nieco innych warunkach atmosferycznych.

Na Teneryfie sezon trwa cały rok. Latem temperatury oscylują w okolicach 27 kreski, zaś zimą rzadko spadają poniżej 20 stopni. Miesiące wakacyjne to idealny okres dla miłośników słonecznych kąpieli, spragnionych błogiego relaksu na plaży, zaś zima sprzyja zwiedzaniu i poznawaniu uroków wyspy.

Teneryfa wyróżnia się bardzo niską wilgotnością powietrza, przez co temperatura odczuwalna jest zazwyczaj o kilka stopni wyższa niż realna. Gdy w miesiącach zimowych słupek rtęci wskazuje 21 kreskę, temperatura odczuwalna to ok. 25 stopni. Północ kraju charakteryzuje się gorszą pogodą niż na południu, gdzie słońce świeci niemal cały czas, temperatury są wyższe, a opady deszczu znikome.

Na klimat wyspy znaczący wpływ ma bliskie położenie od kontynentu afrykańskiego (ok. 120 km). Gorące powietrze znad Afryki dociera bowiem do Wysp Kanaryjskich, znacznie je ogrzewając. Należy również pamiętać, iż niższa temperatura powietrza zawsze będzie występować na terenach położonych na większej wysokości (wzniesienia i góry). Dzięki wpływowi Oceanu Atlantyckiego wyspa w miesiącach wakacyjnych jest ochładzana, zaś w zimowych ogrzewana. Wiatr wiejący zaś ze wschodu, nawet w miesiącach zimowych, potrafi spowodować, iż temperatura w stolicy wyspy, Santa Cruz, wynosić będzie ok. 31 stopni, zaś w lecie ok. 39.

Copyright © Teneryfa-wycieczki.pl 2017