Co zobaczyć na Teneryfie

Na Teneryfie oprócz plaż jest też mnóstwo godnych uwagi atrakcji.

Siam Park
Jest to największy, bo o powierzchni 18,5 ha park wodny. Składa się z ponad 25 budynków, kilkunastu zjeżdżalni, wodospadów, sztuczny rzek, basenów i plaży. Siam Park znajduje się w Playas de Las Americas. Oprócz atrakcji wodnych park jest bardzo dobrze wyposażony w zaplecze gastronomiczne.

TeidePark Narodowy Teide (zobacz zdjęcia na Pintrest.com)
Do głównych atrakcji wyspy należy zaliczyć Park Narodowy Teide. Skupiony wokół najwyższego szczytu Hiszpanii  wulkanu- Pico del Teide (3718 m n.p.m.). Wulkan jest uśpiony od 1909 r., na szczyt można dostać się kolejką linową lub pieszo. W parku jest 20 tras wycieczkowych pozwalających obejrzeć i docenić piękno powulkanicznego krajobrazu. W 2007 roku Park Narodowy Teide został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Loro Park
Jest to park zoologiczny, utworzony na północy wyspy. Na ogromnym terenie można podziwiać pingwiny, papugi, foki, delfiny, żółwie, aligatory, małpy, goryle i tygrysy. Dla dzieci i nie tylko dużą atrakcją są pokazy tresury delfinów i lwów morskich. Park znajduje się w północno - zachodniej części wyspy w Puerto de la Cruz.

Los Gigantes (zobacz zdjęcia na Pintrest.com)
Do niezwykłych atrakcji Teneryfy należą Los Gigantes - olbrzymie klify skalnego masywu Teno, mają wysokość ok. 800 m.

wąwóz Barranco del Infierno Barranco del Infierno
To przepiękny wąwóz w okolicy miasta Adeje leżący w południowej części wyspy. Malowniczo położony zapewnia niesamowite widoki i wspomnienia, na końcu wąwozu znajduje się wodospad. Przejście całego wąwozu zajmuje około 3 godzin, trasa nie jest zbyt trudna i można się wybrać tam z dziećmi. Należy tylko pamiętać o wodzie i jedzeniu, ponieważ w trakcie wędrówki nie ma możliwości uzupełnienia zapasów.

Candelaria - miejsce kultu Najświętszej Maryi Panny, cel corocznych pieszych pielgrzymek w dniu 15.08.

Punta Negra
Leży na północy wyspy. Jest to przepiękne miejsce, gdzie o ogromne skały rozbijają się wielki fale. Powoduje to powstanie mgielnej zasłony. W pobliżu Punta Negra  znajduje się tunel skalny, którym można dotrzeć do latarni morskiej.

Monkey Park
W Arona w  pobliżu Los Cristianos znajduje się Monkey Park. Można tu obserwować żyjące na wolności około 150 gatunków małp. Dzięki temu ma się niepowtarzalną możliwość oglądania małp w ich środowisku naturalnym, w trakcie zabawy, posiłków, ale i rywalizacji. Jest to także międzynarodowe centrum hodowli zagrożonych gatunków małp naczelnych.

Copyright © Teneryfa-wycieczki.pl 2017