Informacje praktyczne

krajobrazZe względu na panujący na Teneryfie klimat można tu przyjeżdżać cały rok. Największą popularnością cieszą się jednak miesiące letnie czyli czerwiec, lipiec i sierpień. Wówczas panują na wyspie najwyższe temperatury. Natomiast jeśli nie lubi się temperatur powyżej 28 stopni warto rozważyć przyjazd w miesiącach jesienno-zimowych lub wiosennych. Wtedy temperatura oscyluje około 20 stopni. Należy tylko pamiętać, że grudzień to miesiąc, w którym występuje największa ilość opadów, wówczas pojawia się również śnieg na wulkanie Teide.

Teneryfa jest wyspą hiszpańską a co za tym idzie należy do Unii Europejskiej. Językiem urzędowym obowiązującym na wyspie jest hiszpański, ale bez problemu porozumiemy się w języku angielskim i niemiecki. Waluta wyspy to euro.
Natomiast jeśli chodzi o dokumenty - jako, że Teneryfa należy do Unii wystarczy sam dowód osobisty. Niemniej jednak warto paszport również ze sobą zabrać, bo może się okazać, że wypożyczenia auta lub zameldowanie w hotelu z paszportem jest po protu łatwiejsze.

widok z samolotuNa Teneryfę najprościej i najwygodniej można dostać się samolotem. Lot trwa około 5-6 godzin. Na wyspie są dwa lotniska Aeropuerto Tenerife Sur na południu oraz Los Rodeos na północy. Większość samolotów lecących z poza Hiszpanii ląduje na lotnisku południowym. Natomiast samoloty lecące z Hiszpanii oraz z wysp lądują na lotnisku północnym.

Można też wybrać podróż samochodem, ale to już jest kilkudniowa wycieczka przez Niemcy, Francję i Hiszpanię. Na koniec trzeba wjechać na prom w Kadyksie (Cadiz), który zawiezie nas z naszym autem już do celu. Trzeba tylko przy planowaniu podróży pamiętać, że prom kursuje tylko we wtorki.

Można też zaplanować podróż mieszaną. Do Hiszpanii dotrzeć samolotem, a potem promem już na samą Teneryfę.

Podróżowanie po samej wyspie można zaplanować zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Samochód jest wygodniejszy a ceny wypożyczenia nie są wysokie. Wypożyczalnie znajdują się praktycznie w każdym większym mieście. Drogi na Teneryfie są w dobry stanie i dobrze oznakowane, a autostrada prowadząca z południa na północ jest bezpłatna. Dozwolona prędkość w terenie zabudowanym jest taka jak w Polce czyli 50 km/h, poza terenem zabudowany 90 km/h. Na drogach ekspresowych obowiązuje ograniczenie do 100 km/h, natomiast na autostradzie 120 km/h .

Po wyspie można swobodnie poruszać się również komunikacją publiczną. Autobusy na Teneryfie mają swoją nazwę "guaguas".

Święta na Teneryfie
Większość mieszkańców Teneryfy jest wyznania rzymsko-katolickiego więc kalendarz ważnych świąt jest mocno zbieżny z polskim.

Copyright © Teneryfa-wycieczki.pl 2017