Rekreacja na Teneryfie

rekreacjaW luksusowych kurortach Las Americas i Los Cristianos jest dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi, ale też i dla młodych ludzi. Czas można spędzać w luksusowych hotelach, restauracjach czy w w centrach handlowych. Natomiast wieczorami zaczyna tętnić nocne życie w dyskotekach i na deptakach.

Aktywności dla małych i tych nieco większych turystów

Będąc na Teneryfie warto wybrać się na wycieczkę w góry Anaga. Zachwycającym doświadczeniem może się okazać nie tylko sam trekking, ale i odwiedzenie tutejszej plaży uznawanej za jedną z najpiękniejszych na wyspie - Las Teresitas. Oprócz tego wspaniałym pomysłem na pewno okażą się także piesze wycieczki po okolicy, która jest niezwykle malownicza.

Miłośnicy sportów wodnych świetnie poczują się zaś na plaży El Medano. Zakątek ten bowiem jest rajem dla surferów oraz kitesurferów. Miejsce to można znaleźć w południowej części wyspy tuż obok lotniska.

Wśród atrakcji dla dzieci natomiast znajdują się takie perełki jak parki rozrywki (Loro Parque oraz Siam Park) czy rejs statkiem połączony z obserwacją delfinów oraz wielorybów. Każda z nich to okazja do spędzenia interesującego czasu, który na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Życie nocne, o jakim nie sposób zapomnieć

Teneryfa to wyspa, która zachwyca także bogatym życiem nocnym. Posiada bardzo duże i ciekawe kluby, znajdujące się zwłaszcza w stolicy Santa Cruz de Tenerife. W ogóle w całej jej południowej części można szaleć do białego rana, a także w okolicach Los Cristianos oraz Playa de Las Americas. Mnóstwo barów, klubów i dyskotek sprawia, że Teneryfa staje się jedną wielką imprezą, miejscem, w którym wszystko jest możliwe.

Piękno, ciekawe aktywności i malownicze zakątki - to atuty wyspy, która niewątpliwie potrafi skraść serce. Teneryfa nie bez powodu nazywana jest "kontynentem w miniaturze", można tu bowiem znaleźć niemal wszystko. Wybrzeże kusi różnorakimi sportami wodnymi, a nieco bardziej w głębi czekają górskie szczyty i atrakcje przygotowane dla najmłodszych.

Teneryfa ze swoim umiarkowanym klimatem to również doskonałe miejsce do gry w golfa. Na wyspie jest 9 pól golfowych, najbardziej znane to Golf del Sur, Golf Las Americas, Golf Costa Adeje.

Copyright © Teneryfa-wycieczki.pl 2017